Więcej startów!
2023-06-09

Maciej Marcinkiewicz i Adam Zentner powiększyli program wyścigowy o starty w Mistrzostwach Polski Endurance i walkę o obronę mistrzowskiego tytułu!

Druga runda Mistrzostw Europy Centralnej odbyła się torze Red Bull Ring w Austrii. Marcinkiewicz z Zenterem i tym razem ze względu na ogromne różnice w mocach samochodów nie mogli walczyć o czołowe miejsca w klasyfikacji generalnej, ale udało im się zdobyć komplet punktów za pierwsze miejsce w grupie D5.

Ostatni weekend maja to sukces na pierwszej rundzie Mistrzostw Polski Endurance, Maciej Marcinkiewicz i Adam Zentner otrzymują zobowiązujący numer startowy 1. Ze względu na bliski termin od poprzedniego wyścigu, kierowcy Radicala SR3 RSX nie wzięli udziału w treningach oraz kwalifikacjach w związku z tym musieli ruszyć do dwugodzinnej rywalizacji z dalekiego 19 pola startowego. Po starcie tempo odrabiania strat było ogromne i już po kilku okrążeniach Marcinkiewicz i Zentner objęli prowadzenie w wyścigu. Perfekcyjnie wykonany pit stop na tankowanie i świetna jazda kierowców pozwoliła na dalsze powiększanie przewagi nad rywalami i zwycięstwo w klasyfikacji generalnej wyścigu.