Fatalny wyścig w Kielcach
2006-08-28

VI runda Wyścigowych Mistrzostw Polski rozegrana na torze Kielce, zakończyła się pechowo dla olsztyńskiego kierowcy Macieja Marcinkiewicza. Podczas piątkowych kwalifikacji Maciej, prowadzący Porsche 911 GT3 uzyskał najlepszy czas zdobywając tym samym pierwsze pole startowe do sobotniego wyścigu.

Drugie pole startowe zajął drugi kierowca zespołu Star-Moto, Maciej Stańco w takim samym Porsche, a trzecie Robert Lukas również w Porsche GT3.
Marcinkiewicz prowadził od startu, skutecznie odpierając ataki Stańcy. Niestety od drugiego okrążenia w Porsche Maćka pojawiły się poważne problemy ze skrzynią biegów. W Porsche z numerem startowym 99 blokowały się biegi. Maciej spadł na drugie miejsce, potem przez zblokowaną skrzynię przy dużej prędkości wypadł z toru. Zaczął odrabiać stratę do Stańcy, ale po kilku okrążeniach skrzynia całkowicie się „rozpadła”. Maciek stoczył się do depo nie kończąc wyścigu. Awaria samochodu nie pozwoliła Maciejowi ukończyć wyścigu i uniemożliwiła start w drugim. Oba wyścigi wygrał Maciej Stańco.