Mistrzostwa FIA GT 2004 zakończone
2004-11-15

Na torze Zhuhai w Chinach odbyła się ostatnia tegoroczna eliminacja Mistrzostw Świata FIA GT. Niemiecki zespół Proton Competition po problemach podczas wyścigu zajął 5. miejsce w klasie N-GT. W tej kategorii zwyciężył zespół GPC Giesse Squadra Corse - Ferrari 360 M , a w GT zespół AF Corse w Maserati MC 12

Zespół Proton Competition, w którym za kierownicą Porsche 911 GT3 RS startowali Christian i Gerold Ried wspierani podczas kilku tegorocznych wyścigów przez Macieja Marcinkiewicza, zajął bardzo wysokie 4. miejsce w końcowej klasyfikacji mistrzostw na 16. sklasyfikowanych zespołów w kategorii N-GT.

Mistrzami w tej klasie zostali kierowcy zespołu Fresinger Motorsport: Sascha Maassen i Lucas Luhr używający Porsche 911 GT3 RSR. W kategorii GT mistrzowski tytuł zdobyła załoga BMS Scuderia Italia: Luca Cappellari, Fabrizio Gollin używający